Punkty asekuracyjne i słupki asekuracyjne - podłoża stalowe
(seria HT)

Zabezpieczenia punktowe (punkt asekuracyjny) przed upadkiem z wysokości do każdego rodzaju podłoża stalowego o grubości blachy od 0,5 m: blach trapezowych, płyt warstwowych standardowych i typu KS1000 X-DEK, rąbków stojących i konstrukcji stalowych.

Rozwiązania z serii HT zapewniają możliwość montażu na każdym etapie budowy, przed lub po ułożeniu warstw izolacji termicznej dachu.

Wybierz rodzaj mocowania

HT – TS

Pod warstwy docieplenia

HT – TS2

Pod warstwy docieplenia

HT – TSF

Pod warstwy docieplenia

HT – TSF2

Pod warstwy docieplenia

HT – S

Bezpośrednio na warstwy docieplenia

HT – SF

Bezpośrednio na warstwy docieplenia

HT – SP

Bezpośrednio na blachę trapezową lub płytę warstwową bez warstw docieplenia

HT – I

Bezpośrednio do rąbka stojącego

HT – IF

Bezpośrednio do rąbka stojącego

HT2

Bezpośrednio do konstrukcji stalowej

Inne mocowanie

Na życzenie jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę

Słupki asekuracyjne (potocznie zwane asekurantami, lub jako punkty kotwiczenia) stanowią ekonomiczne rozwiązanie zapewniające pełny zakres ochrony dla wykonujących prace na wysokości. Zabezpieczanie dachów przed upadkiem z wysokości pojedynczymi punktami asekuracyjnymi jest często wykorzystywane na wielkopowierzchniowych halach przemysłowych, magazynach, a także na dachach z dużą ilością instalacji, z którymi kolidowałby przebieg systemu asekuracji linowej.

system asekuracyjny

Punkty kotwiczące służą do wpięcia zestawu łącząco – amortyzującego (lonży, urządzenia samohamownego). Słupki asekuracyjne są wykorzystywane jako pojedyncze punkty lub mogą być wykorzystywane jako elementy wsporcze dla systemów asekuracji linowej HIGHLINE I. W systemach linowych HIGHLINE I wyróżniamy dwa typy słupków, krańcowe/narożne, do których montujemy zamki napinająco-amortyzujące HL-FORCE oraz zakręty HL-C, HL-C1, HL-C2 oraz słupki pośrednie, które służą jako podpora dla punktów przejezdnych HL-PP1 lub HL-PP2.

Dzięki elastyczności w montażu, słupki te stanowią idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie przebieg systemów linowych w dostępie budowlanym byłby utrudniony lub niemożliwy do zrealizowania, a kotwienie na stałe zapewnia przy tym skuteczną ochronę również w przypadku tworzenia stanowisk zjazdowych. Istotnym aspektem stosowania tych systemów jest ich zgodność z określonymi normami wytrzymałości, w tym przeprowadzaniem testów wytrzymałości statycznej, aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo użytkowników. Każdy punkt asekuracyjny musi spełniać normę wytrzymałości, co jest potwierdzane przez przeprowadzenie testów wytrzymałości statycznej, dzięki czemu stają się one niezawodnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie przebieg systemów linowych byłby utrudniony lub niemożliwy do zrealizowania, zapewniając skuteczną ochronę.

Sprawdzone produkty zgodne z normą
PN-EN 795:2012
oraz CEN/TS 16415

Ochrona czterech
użytkowników
jednocześnie

14 lat
doświadczenia.
Praktyczne rozwiązania.

Sztywność słupków gwarantuje bezproblemową eksploatację.
Produkty o sztywności gwarantującej brak uszkodzenia warstw hydroizolacyjnych obciążonych podczas pracy z zestawem ŚOI

Podwyższona ochrona przed korozją. Spełnia wymagania ochrony antykorozyjności dla klasy korozyjności środowiska C4.

Obrotowy o 360 stopni punkty kotwiczący zapewnia swobodę ruchu użytkownikowi i zapobiega zapętlaniu się lonży

Gwarancja do 25 lat pod warunkiem wykonywania corocznych przeglądów/

Formularz kontaktowy

    Wytrzymałość statyczna punktu kotwiczenia odnosi się do zdolności punktu kotwiczenia do wytrzymywania sił i obciążeń statycznych, czyli takich, które nie zmieniają się w czasie. Jest to istotne w inżynierii, zwłaszcza w konstrukcjach, gdzie używane są elementy kotwiące, takie jak śruby, gwoździe, czy pręty kotwiące.

    Wytrzymałość statyczna punktu kotwiczenia zależy od kilku czynników, w tym od właściwości materiałów użytych do konstrukcji (jak wytrzymałość na rozciąganie, ścinanie, itp.), geometrii elementów kotwiących oraz ich właściwego umocowania.

    Przy projektowaniu konstrukcji ważne jest zapewnienie odpowiedniej wytrzymałości statycznej punktów kotwiczenia, aby zapobiec uszkodzeniom i zapewnić stabilność całej struktury. Oznacza to, że punkty kotwiczenia muszą być odpowiednio umocowane i wytrzymałe, aby utrzymać obciążenia, na jakie są wystawione w czasie eksploatacji.

    Test wytrzymałości statycznej, zwany również testem wytrzymałości na rozciąganie lub testem wytrzymałości materiałów, jest procedurą mającą na celu określenie maksymalnej siły, jaką materiał może wytrzymać przed złamaniem się lub deformacją.

    Nasze realizacje

    Dołącz do grupy naszych klientów