Punkty i słupki asekuracyjne do podłoży stalowych (seria HT)

W naszej ofercie znajdą Państwo  punkty i słupki asekuracyjne do każdego rodzaju podłoża stalowego, takiego jak blacha trapezowa, płyta warstwowa, płyta warstwowa typu KS1000 X-DEK, rąbek stojący i konstrukcji stalowych.

Słupki asekuracyjne (potocznie zwane asekurantami, punktami kotwiczenia) stanowią ekonomiczne rozwiązanie zapewniające pełny zakres ochrony dla wykonujących prace na wysokości. Zabezpieczanie dachów przed upadkiem z wysokości pojedynczymi punktami asekuracyjnymi jest często wykorzystywane na wielkopowierzchniowych halach przemysłowych, magazynach, a także na dachach z dużą ilością instalacji, z którymi kolidowałby przebieg systemu asekuracji linowej.

Punkty kotwiczące służą do wpięcia zestawu łącząco – amortyzującego (lonży, urządzenia samohamownego). Słupki asekuracyjne są wykorzystywane jako pojedyncze punkty lub mogą być wykorzystywane jako elementy wsporcze dla systemów asekuracji linowej HIGHLINE I. W systemach linowych HIGHLINE I wyróżniamy dwa typy słupków, krańcowe/narożne, do których montujemy zamki napinająco-amortyzujące HL-FORCE oraz zakręty HL-C, HL-C1, HL-C2 oraz słupki pośrednie, które służą jako podpora dla punktów przejezdnych HL-PP1 lub HL-PP2.

Produkty serii HT są przeznaczone do każdego rodzaju podłoża stalowego o grubości blachy od 0,5 mm i cechują się łatwością i szybkością montażu. Do montażu słupków asekuracyjnych wystarczą standardowe narzędzia. Słupki asekuracyjne do podłoża stalowego mocowane są na stałe przy użyciu nierdzewnych wkrętów samowiercących lub nierdzewnych kotew oporowych. Wszystkie elementy mocujące punktów kotwiczących, słupków asekuracyjnych wykonane są ze stali nierdzewnej. Szeroki asortyment produktów serii HT zapewnia możliwość ich montażu do każdego rodzaju podłoża stalowego na każdym etapie budowy, przed lub po ułożeniu warstw izolacji termicznej dachu.

Słupki asekuracyjne składają się z trzech elementów, podstawy, punktu do wpięcia zatrzaśnika / karabinka od lonży (HT2 lub HT4) oraz elementów mocujących do podłoża. Słupek asekuracyjny jest wyposażony w obrotowy punkt kotwiczenia (HT2 lub HT4), który zapobiega zapętlaniu się lonży użytkownika i pozwala na swobodne obracanie się punktu wokół własnej osi o 360′. Każdy słupek asekuracyjny służy do zabezpieczenia jednocześnie czterech użytkowników.

Słupki asekuracyjne serii HT zostały przebadane na zgodność z normami PN-EN 795 oraz Specyfikacją Techniczną CEN/TS 16415 i spełniają wszystkie ich wymagania. Punkty serii HT to sprawdzone i solidne produkty, które gwarantują bezproblemowe użytkowanie i eksploatację ich użytkownikom, chroniące przed upadkiem z wysokości.

Wybierz rodzaj mocowania

Pod warstwy docieplenia

Pod warstwy docieplenia

Bezpośrednio na warstwy docieplenia

Bezpośrednio na warstwy docieplenia

Bezpośrednio bez warstw docieplenia

Bezpośrednio do rąbka stojącego

Bezpośrednio do konstrukcji stalowej

Inne mocowanie

Na życzenie jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę

Solidne i sprawdzone rozwiązania

Zgodne z normą PN-EN 795:2012 oraz CEN/TS 16415.

Połączenie własnej produkcji z doświadczeniem montażowym pozwala nam na skrojenie oferty dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.

Nasze realizacje

Dołącz do grupy naszych klientów