Punkty i słupki asekuracyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo funkcjonalne punkty i słupki asekuracyjne do każdego rodzaju podłoża. Słupki asekuracyjne (potocznie zwane asekurantami, punktami kotwiczenia)  stanowią ekonomiczne rozwiązanie zapewniające pełny zakres ochrony dla wykonujących prace na wysokości. Zabezpieczenie dachów przed upadkiem z wysokości pojedynczymi punktami asekuracyjnymi jest często wykorzystywane na wielkopowierzchniowych halach przemysłowych, magazynach, a także na dachach z dużą ilością instalacji, z którymi kolidowałby przebieg systemu asekuracji linowej. Punkty kotwiczące to produkty, do montażu których wystarczą standardowe narzędzia. Szeroki asortyment produktów serii HT zapewnia możliwość ich mocowania do każdego rodzaju podłoża na każdym etapie budowy, przed lub po ułożeniu warstw izolacji termicznej dachu. Słupki asekuracyjne składają się z trzech elementów, podstawy, punktu do wpięcia zatrzaśnika / karabinka od lonży (HT2 lub HT4) oraz elementów mocujących do podłoża. Słupek asekuracyjny jest wyposażony w obrotowy punkt kotwiczenia (HT2 lub HT4), który zapobiega zapętlaniu się lonży użytkownika i pozwala na swobodne obracanie się punktu wokół własnej osi o 360′. Każdy słupek asekuracyjny służy do zabezpieczenia jednocześnie czterech użytkowników.

Słupki asekuracyjne serii HT zostały przebadane na zgodność z normami PN-EN 795 oraz Specyfikacją Techniczną CEN/TS 16415 i spełniają wszystkie ich wymagania. Punkty asekuracyjne serii HT to sprawdzony i solidny produkt, który gwarantuje bezproblemowe użytkowanie i eksploatację ich użytkownikom, chroniące przed upadkiem z wysokości

Działalność w branży usług
wysokościowych od 2008 roku Stałe punkty asekuracyjne

Jesteśmy grupą profesjonalistów z ponad
10-letnim doświadczeniem w branży usług wysokościowych

Stałe punkty asekuracyjne

Słupki kotwiczące to nieodłączny element bezpieczeństwa podczas prac na wysokościach, zapewniający niezbędną ochronę. Ich uniwersalność umożliwia montaż na różnych podłożach oraz w dowolnym momencie procesu budowy. Zgodność z normami PN-EN 795 i Specyfikacją Techniczną CEN/TS 16415 gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność naszych urządzeń. Punkty kotwiczące znajdują zastosowanie nie tylko na standardowych dachach, ale także tam, gdzie tradycyjne systemy zabezpieczeń mogą kolidować z istniejącymi instalacjami. Nasze produkty wyróżniają się solidnością i niezawodnością, co przekłada się na ich bezproblemową eksploatację. W rezultacie, słupki asekuracyjne HT to praktyczne i niezawodne rozwiązanie dla każdego, kto pracuje na wysokości. Dlatego też stanowią one nieodzowną część naszej oferty, przedstawiającej rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Dlaczego słupki asekuracyjne od Hightech?

  • łatwe w montażu
  • przeznaczone na różnego rodzaju podłoże (ze stali, betonu, drewna)
  • polski producent
  • solidne, bezpieczne i trwałe
  • niezbędne przy pracach na wysokościach

Solidne i sprawdzone rozwiązania

Zgodne z normą PN-EN 795:2012 oraz CEN/TS 16415.

Połączenie własnej produkcji z doświadczeniem montażowym pozwala nam na skrojenie oferty dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.