Linowe systemy asekuracyjne do podłoży stalowych (seria HL)

W naszej ofercie znajdą Państwo linowe systemy asekuracyjne HIGHLINE I do każdego rodzaju podłoża stalowego, takiego jak blacha trapezowa, płyta warstwowa, płyta warstwowa typu KS1000 X-DEK, rąbek stojący i konstrukcji stalowych.

HIGHLINE I jest systemem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości na dachach płaskich, elewacjach oraz istniejących konstrukcjach przy pomocy szerokiej gamy słupków asekuracyjnych (HT-SP do płyty warstwowej, HT-TSF, HT-TSF2, HT-TS, HT-TS2 do blachy trapezowej, HT-SF i HT-S – do płyty warstowej typu KS1000 X-DEK oraz blachy trapezowej, HT-I do rąbka stojącego). Może służyć do zabezpieczenia maksymalnie czterech osób jednocześnie. Systemy asekuracji linowej HIGHLINE I są przeznaczone do każdego rodzaju podłoża stalowego o grubości blachy od 0,5 mm i cechują się łatwością i szybkością montażu. Odległość pomiędzy słupkami może wynosić nawet 15 m i zależy m.in. od rodzaju podłoża, do którego jest mocowany. Elementy składowe systemu linowego w całości wykonane są ze stali nierdzewnej. System składa się z nierdzewnej kwasoodpornej liny klasy A4 pełniącej rolę prowadnicy, zamka napinająco – amortyzującego (HL-FORCE lub HL-FORCE2), słupków krańcowych, narożnych, pośrednich oraz punktów pośrednich (HL-PP1 i HL-PP2) i zakrętów (HL-C, HL-C1, HL-C2). HIGHLINE I może być użytkowany jako system ciągły przejezdny (z wózkiem jezdnym HL-RS1) lub nieprzejezdny (konieczność przepinania się zatrzaśnikiem przy każdym elemencie wsporczym systemu). Nowoczesne elementy konstrukcyjne do naprężania i amortyzacji przy wyłapaniu upadku z wysokości minimalizują obciążenia przenoszone na użytkownika i punkty zamocowania systemu.HIGHLINE I spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 795 typu C oraz Specyfikacji Technicznej CEN/TS 16415.

Systemy asekuracji linowej HIGHLINE I z serii HL to sprawdzone i solidne rozwiązania, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zachowaniu ciągłej ergonomii pracy. Łatwość obsługi i zapewnia bezproblemowe użytkowanie i eksploatację ich użytkownikom chroniąc przed upadkiem z wysokości.

Wybierz rodzaj mocowania

Pod warstwy docieplenia

Bezpośrednio na warstwy docieplenia

Bezpośrednio bez warstw docieplenia

Bezpośrednio do rąbka stojącego

Inne mocowanie

Na życzenie jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę

Solidne i sprawdzone rozwiązania

Zgodne z normą PN-EN 795:2012 oraz CEN/TS 16415.

Połączenie własnej produkcji z doświadczeniem montażowym pozwala nam na skrojenie oferty dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.

Nasze realizacje

Dołącz do grupy naszych klientów