HIGHLINE I

HIGHLINE I jest systemem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości na dachach płaskich. Może służyć do zabezpieczenia maksymalnie czterech osób jednocześnie. System linowy oraz wszystkie jego elementy mocujące wykonane są ze stali nierdzewnej w klasie minimum A2. HIGHLINE I instalowany jest na dachach, elewacjach oraz istniejących konstrukcjach przy pomocy szerokiej gamy słupków asekuracyjnych. System składa się z nierdzewnej liny klasy A4 pełniącej rolę prowadnicy, zamka napinająco – amortyzującego, słupków krańcowych, narożnych, pośrednich oraz punktów pośrednich i zakrętów. HIGHLINE I może być użytkowany jako system ciągły przejezdny (z wózkiem jezdnym HL-RS1) lub nieprzejezdny (konieczność przepinania się zatrzaśnikiem przy każdym elemencie wsporczym systemu). Nowoczesne elementy konstrukcyjne do naprężania i amortyzacji przy wyłapaniu upadku z wysokości minimalizują obciążenia przenoszone na użytkownika i punkty zamocowania systemu.

Zastosowanie

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości

Materiał

Stal nierdzewna (1.4301)

Mocowanie

Konstrukcje budynków, punkty kotwiczące zgodne z EN 795 typ A

Norma

PN-EN 795:2012 typ C oraz CEN/TS 16415

Wszystkie nasze produkty
mają 25 lat gwarancji

Pod warunkiem corocznych przeglądów

HL-FORCE – zamek napinająco – amortyzujący

Ograniczenie obciążeń na krańcach urządzenia kotwiczącego w celu ochrony konstrukcji to tylko jedno z zadań mocowania zamka końcowego HL Force. Mocowanie zamka końcowego obejmuje w jednej jednostce 3 ważne funkcje, naprężanie liny, wskaźnik naprężenia liny, absorber energii.

HL-PP1 – punkt przejezdny

Punkt przejezdny spełnia dwie funkcje jednocześnie: jest punktem mocowania liny oraz punktem łączącym system linowy z konstrukcją nośną systemu. Uchwyt zapewnia płynny przejazd wózka HL-RS1 przez punkty pośrednie systemu umożliwiając ciągłość asekuracji bez konieczności przepinania się użytkownika. Jest łatwy w montażu, wymaga tylko jednego punktu kotwienia w obrębie konstrukcji nośnej. Znajduje zastosowanie w poziomych systemach linowych.

HL-PP2 – punkt przejezdny

Punkt przejezdny spełnia dwie funkcje jednocześnie: jest punktem mocowania liny oraz punktem łączącym system linowy z konstrukcją nośną systemu. Uchwyt zapewnia płynny przejazd wózka HL-RS1 przez punkty pośrednie systemu umożliwiając ciągłość asekuracji bez konieczności przepinania się użytkownika. Nadaje się do wszystkich typów instalacji (podłogowych, ściennych, stropowych).

Zakręt HL-C1

Zakręt pozwala zmienić kierunek przebiegu systemu asekuracyjnego. Jest montowany na słupkach narożnych i krańcowych o podwyższonej sztywności w poziomych linowych systemach asekuracyjnych. Jest łatwy w montażu, wymaga tylko jednego punktu kotwienia w obrębie konstrukcji nośnej. Zakręt zapewnia płynny przejazd wózka HL-RS1 umożliwiając ciągłość asekuracji bez konieczności przepinania się użytkownika. Odkształcenie części prowadnicy podczas wyłapania upadku powoduje zmniejszenie obciążeń przenoszonych na konstrukcję i użytkownika.

Zakręt HL-C2

Zakręt pozwala zmienić kierunek przebiegu systemu asekuracyjnego. Składa się z dwóch punktów przejezdnych HL-PP2 zamontowanych na podstawie. Jest montowany na słupkach narożnych i krańcowych o podwyższonej sztywności w poziomych linowych systemach asekuracyjnych. Zakręt zapewnia płynny przejazd wózka HL-RS1 umożliwiając ciągłość asekuracji bez konieczności przepinania się użytkownika.

HL-RS1 – wózek jezdny liny

Wózek jezdny jest montowany na stałe do poziomego linowego systemu asekuracyjnego. Został zaprojektowany w celu zapewnienia użytkownikowi ciągłości asekuracji, bez konieczności przepinania się przy każdym punkcie wsporczym systemu. Wózek dzięki swojej budowie gwarantuje płynny przejazd przez punkty przejezdne i zakręty systemu HIGHLINE I. Każdy użytkownik powinien wykorzystać oddzielny wózek HL-RS1. Do wózka należy wpiąć zatrzaśnik / karabinek z zestawem łącząco – amortyzującym. Należy stosować tylko łączniki zgodne z normą EN 354 + EN 355.

Solidne i sprawdzone rozwiązania

Zgodne z normą PN-EN 795:2012 oraz CEN/TS 16415.

Połączenie własnej produkcji z doświadczeniem montażowym pozwala nam na skrojenie oferty dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.

Nasze realizacje

Dołącz do grupy naszych klientów