Sztyca HT-LD2

Sztyca HT-LD2 składa się z adaptera montowanego do istniejącej drabiny za pomocą trzech obejm systemowych oraz punktu kotwiczącego HT1 służącego do wpięcia urządzenia samohamownego. Adapter pełni funkcję przedłużenia punktu HT1, by ten znajdował się nad poziomem głowy użytkownika. Zamontowany punkt kotwiczący HT1 spełnia wymagania normy PN-EN 795:2012 typ A “Ochrona przed upadkiem z wysokości – Urządzenia kotwiczące” oraz Specyfikacji Technicznej CEN/TS 16415:2013 “Personal fall protection equipment – Anchor devices – Recommendations for anchor devices for use by more than one person simultaneously” i służy do wpięcia urządzenia samohamownego zgodnego z normą PN EN 360. Do punktu HT1 należy dołączyć urządzenia samohamowne spełniające wymagania normy PN EN 360 i o tak dobranej długości, by umożliwiało użytkownikowi zabezpieczenie przed upadkiem zaczynające się od wysokości 1 m nad podłożem. Tak skonfigurowany zestaw pionowej asekuracji służy do zabezpieczenia pracownika wyposażonego w Środki Ochrony Indywidualnej (szelki bezpieczeństwa, hełm przemysłowy, obuwie ochronne) w trakcie wchodzenia i schodzenia po drabinie oraz zabezpiecza użytkownika przy krawędzi w miejscu wyjścia z drabiny. Zestaw jest przeznaczony do zabezpieczenia jednego pracownika
jednocześnie.

Zastosowanie

Dostęp budowlany

Mocowanie

3 obejmy systemowe, średnica punktu kotwiczenia 12 mm

Materiał

Stal nierdzewna (1.4301), stal konstrukcyjna S235

Norma

PN-EN 795:2012 typ A, CEN/TS 16145

produkty zabezpieczające do pracy na wysokości

Wszystkie nasze produkty
mają 25 lat gwarancji

Pod warunkiem corocznych przeglądów

Zobacz w systemie linowym

System linowy

Rozwiązanie gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokiej ergonomii pracy. Łatwość obsługi i brak konieczności przepinania się pomiędzy punktami.

Solidne i sprawdzone rozwiązania

Zgodne z normą PN-EN 795:2012 oraz CEN/TS 16415.

Połączenie własnej produkcji z doświadczeniem montażowym pozwala nam na skrojenie oferty dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.

Formularz kontaktowy

    Nasze realizacje

    Dołącz do grupy naszych klientów